Ana içeriğe atla

Grup Şirketleri

Anadolu Etap

Anadolu Grubu, Özgörkey Holding ve Brezilyalı Cutrale Grubu işbirliği ile 2009 yılı sonunda kurulan Anadolu Etap, Avrupa'nın önde gelen meyve suyu ve taze meyve firmalarından birisi olma stratejisiyle faaliyetlerini sürdürüyor.

Kendi fabrikalarında oluşan yüksek kaliteli hammadde ihtiyacını ve taze meyve sektöründeki talebi karşılamak amacıyla 2010 yılında plantasyon yatırımlarına başladı. Anadolu Etap, ilk fidan dikimini 23 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Bugün itibarıyla 6 bölgede 25.000 dekar alanda kurulu 7 çiftliğinde 3.5 milyon meyve ağacına ulaştı. Çiftliklerde vişne, kayısı, armut, elma, erik, kiraz, şeftali, nektarin ve nar ağaçlarının dikimi yapılmakla birlikte deneme bahçelerinde onlarca meyve çeşidi ve cinsi, farklı ve yeni metotlar uygulanarak yetiştiriliyor.

Amerika’dan Japonya’ya kadar müşterilerine kesintisiz hizmet veren Anadolu Etap, Mersin ve Denizli’de bulunan meyve suyu konsantre fabrikalarında 2016 yılında 177.000 ton meyve işleyerek Türkiye’de en fazla meyve işleyen şirketi olmuştur.

Anadolu Etap aynı zamanda 2016 yılında Mersin ve Denizli fabrikalarıyla eşdeğer kapasitede yeni bir meyve suyu fabrikasını Isparta’da faaliyete geçirirken, Balıkesir’de atmosfer kontrollü soğuk hava depolarıyla Türkiye’nin en modern meyve paketleme tesislerinden birini kurdu.

Türkiye’nin en büyük meyvecilik şirketi olan Anadolu Etap, Türkiye’nin en büyük meyve bahçesinde özenle yetiştirdiği, Türkiye’nin ilk markalı ve sertifikalı meyvesini, “Doal” markası ile tüketicileriyle buluşturdu.

Anadolu Etap, Ağustos 2014’te Sürdürülebilir Tarım Uygulamaları İlkeleri’ni yayınlayan ilk şirket oldu.